Kalendarz wydarzeń

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Logowanie

O przedszkolu

 

Przedszkole działa od 1988 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce działającym bez przerwy przedszkolem niepublicznym. Naszym celem jest wychowanie ludzi śmiałych, przedsiębiorczych, mających dobry kontakt z otoczeniem, świadomych swoich wartości i talentów, gotowych do podjęcia nauki w szkole.
Kadrę pedagogiczną tworzą osoby, posiadające pełne kwalifikacje do pracy z dzieckiem, które dbają o ciepłą i domową atmosferę w przedszkolu. W wychowaniu swoich podopiecznych przedszkole, główny nacisk kładzie na rozwijanie wyobraźni oraz doskonalenie kreatywnego myślenia i działania. Program edukacyjny uwzględnia harmonijny rozwój naszych wychowanków: intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Każde dziecko ma zapewnioną pomoc logopedyczną a zajęcia grupy 6-latków obejmują takie zagadnienia jak rozwój myślenia matematycznego wraz z logiką matematyczną , globalne czytanie, malarstwo sztalugowe, zajęcia teatralne z uwzględnieniem metod zaczerpniętych z programu Odyseja Umysłu.

(tu można oglądnąć jedno z naszych przedstawień

Sos dla ziemi cz. 1 : http://www.youtube.com/watch?v=JhLNF8PNF50

Sos dla ziemi cz.2 : http://www.youtube.com/watch?v=3Sd93gbX7M8&feature=mfu_in_order&list=UL ),

W 2009 roku przyjęło nazwę "Przedszkole w Dolinie Muminków". Filozofia i nastrój Muminków bardzo odpowiada temu co chcielibyśmy kultywować w naszym przedszkolu. Każda z postaci z tych książek jest niesłychana indywidualnością a to przede wszystkim chcemy szanować i rozwijać w dzieciach, które trafiają do naszego przedszkola.

Każdej grupie wiekowej została nadana nazwa:

3-latki to Małe Mi bo " Mała Mi jest wielką indywidualistką, mówi to co myśli i robi to, co chce. Mimo to ma bardzo pozytywne podejście do życia. Śpi kiedy ma ochotę i budzi się kiedy czuje, że warto. A ponadto jest tak mała, że może usiąść na dzbanku od mleka."

4-latki to Homki bo Homek ma nieograniczoną fantazję - wymyśla sobie rozmaite wydarzenia, a potem opowiada o nich tak, jakby to była prawda. Może dlatego tak lubi zmyślone historie bo jego ulubionym zajęciem jest czytanie. Jest trochę zamknięty w sobie i nieśmiały ale ma bardzo dobre serduszko.

5 -latki to Migotki ponieważ "Migotka jest bardzo romantyczna i dziewczęca. Uwielbia biżuterię i swoje własne odbicie. Migotek za to jest trochę typem naukowca. Inteligentny, uwielbia porządek i dobra organizację. Migotki przypominają Muminki, jednak w przeciwieństwie do nich posiadają cechę zmiany własnego koloru w zależności od nastroju."

6-latki to Włóczykije bo "Włóczykij jest filozofem - włóczęgą. Niezależny, beztroski, nie przywiązuje zbytniej wagi do jakichkolwiek dóbr ziemskich. Jest najlepszym przyjacielem Muminka. Nosi wielki kapelusz i stary płaszcz a najważniejszą (i chyba jedyną) rzeczą jaką posiada jest harmonijka." Poza tym każdej jesieni wyrusza w świat tak jak nasze 6-latki, które nowy rok szkolny zaczną już poza murami naszego przedszkola.