listopad 2017

2011/2012

Konkurs : „Nie pal przy mnie proszę”

W kwietniu tego roku PSSE w Rawiczu zorganizowało dla dzieci konkurs, który propagował idee antytytoniowego programu edukacyjnego. Na pierwszym szczeblu każde przedszkole wybierało 3 prace dzieci. Nasza placówkę reprezentowały obrazy: Julki Urbaniak, Kamilki Brzozowskiej i Zuzi Muchajer. 30 maja w szkole podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczestnikom konkursu. Wielkim wyróżnieniem było zajęcie II miejsca przez Kamilę. Gratulujemy!

Dzień Mamy i Taty

18 maja by uczcić dzień Mamy i Taty przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na przygotowane przez nich przedstawienie. Dzieci zaprezentowały inscenizacje pt.: „Dobra to chatka gdzie mieszka Matka” oraz wierszyki okolicznościowe, piosenki i tańce.

Przedszkolaki zostały gromko oklaskane przez przybyłych gości. Na koniec części oficjalnej rodzice otrzymali od swoich pociech upominki i całusy z życzeniami zdrowia i szczęścia a później częstowali się słodkościami i kawą przy pięknie udekorowanych stołach.

Turniej piłki nożnej przedszkolaków

15 maja w Szkole podstawowej nr 5 odbył się 10 już Turniej piłki nożnej przedszkolaków drużynę "Szybkiej trzynastki tworzyli: Kamila Brzozowska, Michał Kryś, Zuzia Muchajer, Maciek Skulski, Jaś Kędzia, Mateusz Mazurek, Antoś Niedźwiedź, Kornel Szudra i Tomek Urbański.

Rozegraliśmy w sumie 5 meczyków i zdobyliśmy jednego honorowego gola, którego wbił dla nas Mateusz. Dzieci walczyły jak lwy, a otuchy dodawała im reszta grupy, która pojechała razem z nami w roli kibiców. Zabawa była przednia. Cała drużyna otrzymała pamiątkowe medale oraz wspólny upominek – piłkę oraz edukacyjną grę planszową „Nasi gola”.

Straż Pożarna

Z okazji Dnia Strażaka 7 maja wybraliśmy się w odwiedziny do Rawickiej Straży Pożarnej. Wszystkie dzieci a w szczególności chłopcy z zafascynowanie słuchali opowieści o pracy strażaka, oglądali sprzęt potrzebny do ugaszenia pożaru i przymierzali specjalne ubrania strażackie.

Pierwszy dzień wiosny

Nasze przedszkole każdego roku pięknie wita Panią Wiosnę. Zwyczajem stało się wykonanie Marzanny oraz spacer z gaikami po pobliskiej okolicy. Podczas spaceru dzieci piosenką zapraszały Panią Wiosnę by przepędziła Zimę i zagościła w naszym ogrodzie.

Spacer z gaikami zawsze wywołuje dużo śmiech i uznania u napotkanych przechodniów. Marzanna zostaje w przedszkolnym ogrodzi i co dziwne następnego dnia, kiedy dzieci przychodzą do przedszkola jej już nie ma. Prawdopodobnie odchodzi do krainy mrozu, ustępując miejsca Pani Wiośnie.